За ініціативи Михайла Федорова, законопроект ще раз подадуть до Верховної Ради. Команда міністерства докладе всіх зусиль, щоб донести до депутатів важливість цього закону. За словами міністра, «треба більше контактувати з депутатами, вступати з ними в публічне обговорення». Запровадження розмитнення через «Дію», усунить людський фактор, та унеможливить корупцію.
Нагадаємо, голосування за цей законопроект відбулося у лютому 2023 року. Однак, голосів «за» у другому читанні не вистачило. Є думка, що нардепи навмисно провалюють голосування, щоб корупційні схеми з розмитнення існували й надалі.
Навіщо потрібен цей закон?
У перших місяцях великої війни в Україні було скасовано плату за розмитнення автомобілів. Це призвело до значного збільшення попиту на цю послугу. Уряд обіцяв ввести швидке розмитнення авто через “Дію”, яке мало бути більш ефективним та уникнути можливих корупційних схем.
В чому сутність самого закону?
Законопроект, який був внесений до парламенту, мав одну мету. Дозволити власникам автомобілів розмитнювати їх через Єдиний державний портал електронних послуг “Дія”. Це повинно було зменшити залежність від людського фактора.
Зменшити можливості для корупції та маніпуляцій з цінами на машини під час їх розмитнення. Уряд також пропонував змінити порядок оподаткування ввезених в Україну автомобілів. Встановити нову формулу для розрахунку, що мав бути внесений до Податкового кодексу.
Якщо ці законопроекти були б ухвалені, то розмитнення автомобілів через “Дію” могло б почати працювати влітку 2022 року. Однак, законопроекти не були ухвалені Верховною Радою. Тому Міністерство цифрової трансформації готує нові зміни.