Корисні поради | 2 Лютий 2022 | Читати 1 хвилину

Нове авто за осудні гроші? Розглянемо варіанти!

Таквайте посперечаємося: перед вами хоч раз стояв вибір, яке авто купити? Адже однозначно хочеться придбати якісний і при цьому престижний автомобіль, але бюджет, на жаль, найчастіше не гумовий. А давайте розглянемо, які варіанти пропонує український ринок тим, хто мріє про власного «залізного коня», але й купувати стародавню мотлох не збирається.

Нове авто за осудні гроші? Розглянемо варіанти!

Який вибір має той, хто хоче купити автомобіль?

Отже, ви збираєтеся придбати авто. Зрозуміло, найочевидніший варіант у такому разі – це автосалон. Але давайте врахуємо, що в салоні на вас чекає навіть не 100% накрутка, адже автомобілі в ньому вже розмитнені, тільки зійшли з конвеєра, при цьому власникам потрібно не тільки відбити їхню номінальну вартість, а й заробити. Додамо оплату оренди приміщення, зарплату консультантів – і в результаті навіть на нескромний бюджет вибір буде відносно невеликим.

Але які альтернативи є у такому разі?

  • Купівля автомобіля на вторинному ринку – за оголошенням в інтернеті, на онлайн або офлайн майданчиках. Варіант відносно очевидний, але в ньому явно є не один каверз. Ви не зможете на 100% бути впевнені, що ваше доглянуте авто раніше не було в аварії, не тонуло або на ньому не висить будь-яке обтяження. Так що в більшості випадків це покупка кота в мішку або гра в рулетку: пощастить чи не пощастить?
  • Купівля авто з Європи. Аналогічно, навряд чи вам приженуть відносно свіже авто без будь-якої історії. Додамо витрати на розмитнення чи ризики, які несуть «євробляхери» відповідно до наших законів. Результат? Незважаючи на низькі ціни, покупка може обернутися головним болем і ще більшими витратами.
  • Американський аукціон. В останні роки цьому варіанту віддає перевагу дедалі більше українських автомобілістів. І це зовсім невипадково. Таквайте розглянемо, чим покупка авто на американському аукціоні така вигідна?

Переваги американських автомобілів: престиж та прозора історія

Почнемо із самих автомобілів. Не секрет, що американський ринок дуже вибагливий. Тут суворо ставляться до якості збирання автомобіля, його відповідності екологічним нормам, та навіть витрати палива! Тому нерідко навіть європейські та японські автоконцерни для американських покупців збирають автомобілі зовсім іншої якості, набагато вище, ніж для локальних ринків. Тому факт перший: навіть досить популярний у нашій країні Ford Focus при покупці в США буде зовсім іншим за характеристиками та якістю. І йдеться про якість набагато вище.

Тепер такий факт: авто зі США поставляються безпосередньо з аукціонів. Туди можуть потрапити як трохи пошкоджені автомобілі, так і нові, причому вся інформація про стан, колишніх власників, історії автомобіля відкрита, і ви можете запросто ознайомитися з нею на етапі підбору. Тож факт №2: ви точно знаєте, яку машину вам привезуть.

І, нарешті, головне, що приваблює в аукціонних авто – це їхня ціна. За рівної вартості в Україні ви зможете купити бюджетну малолітражку, а на американському аукціоні – авто класом вище. І при прибутті вашої «ластівки» в Україну вона вже буде розмитненою, тобто вам не доведеться самостійно займатися цим питанням.

Зрозуміло, є певний недолік – час. Але якщо вам хочеться купити свіже авто за найдоступнішою ціною, варто почекати.