Корисні поради | 2 Лютий 2022 | Читати 1 хвилину

Як не купити кота в мішку: «американці» vs “місцеві” авто

Перед покупкою автомобіля, кожен потенційний власник зважує безліч «за» і «проти»: яку модель вибрати, який об’єм двигуна краще, чи варто брати авто виключно з салону, або вибрати вигідніший по грошах «вторинний» ринок? Відповідь на останнє питання не так вже й просто дати, адже нерідко бюджет дозволяє вибрати тільки з «вторинки», але й купувати кота в мішку дуже не хочеться. Таквайте поміркуємо, чи варто купувати авто після ремонту і як це зробити з найбільшою вигодою?

Як не купити кота в мішку: «американці» vs “місцеві” авто

Авто з ремонтом: чи коштує шкурка вичинки?

Будь-який автомеханік скаже вам, що у покупці авто після ремонту немає нічого страшного. Якщо попередній власник стежив за своїм автомобілем, то при покупці ви отримаєте відмінний агрегат, який прослужить вам вірою та правдою, і не вимагатиме колосальних вкладень. Все так, але реальність нерідко набагато песимістичніша. В Україні питаннями своєчасного технічного обслуговування та турботою про свій автомобіль славиться не такий вже й великий відсоток автолюбителів. Додамо до цього стан наших автошляхів. Чи варто дивуватися, що нерідко за красивим «фасадом» доглянутого авто ховаються дорогі й не надто очевидні проблеми з ходовою, двигуном, гальмівною системою?

Зовсім по-іншому справи з автомобілями зі США. Тут про те, щоб довести машину до стану, що розвалюється, не може бути й мови. Більше того, нерідко причиною продажу авто вже через рік-два акуратної експлуатації є просто бажання купити автомобіль побільше, потужніше, та просто новіше. В результаті на вторинний ринок нерідко потрапляють авто, які, крім стандартного сервісного обслуговування, не вимагають взагалі жодних вкладень.

Чи завжди можна дізнатися всю інформацію про технічний стан та ремонт авто перед покупкою?

Ще одне питання, на якому варто зупинитися докладніше, це інформація про стан автомобіля. У той час як на наших «дошках оголошень» ви можете прочитати хіба що загальні фрази на кшталт «не битий, не фарбований», при покупці на аукціоні в США ви отримуєте повну та достовірну інформацію про те, хто був власником, як часто авто проходило сервісне обслуговування, чи були заміни оригінальних запчастин, які ремонти проводились раніше.

В результаті, при покупці на вторинному ринку в Україні шанс знайти авто у відмінному технічному стані невисокий. Зрозуміло, можна домовитись із власником і на кожен огляд возити із собою досвідченого механіка, який проведе повну інспекцію. Але насправді не кожен продавець згоден на такий підхід, та й оплачувати виїзди механіка вилетить вам у копійчину.

Якщо ви хочете знати, що авто після ремонту прослужить вам довго, краще не ризикувати в момент покупки. Тим більше, що автомобілі з американських аукціонів сьогодні доступні кожному незалежно від регіону проживання. Сподіваємося, наші поради та міркування допоможуть вам вибрати найкращий варіант для пересування, адже авто сьогодні – це справжня необхідність для більшості людей.